| 123456 a întrebat:

Am si eu o intrebare stiti ceva solutii pentru a avea dinti mai albi natural nu cu acel proces de abire la dentist :d ast rasp kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Sare sau bicarbonat de sodiu. Se pune pe periuta si te speli pe dinti ca de obicei. Dar nu trebuie eliminat spalatul cu pasta de dinti, ci doar alternate.

| BruneTTe a răspuns:

Te speli cu bicarbonat de sodiuhee hee dar daca vrei o albire *adevarata* sa spun asa. tot la dentist vei ajunge. atata ca e mai scump [ eu chiar l`am intrebat pe dentistul meu si mi-a spus ca e pana in 700 ron - cam mult straight face ].

| `KiddO` a răspuns:

Bicarbonatu de sodiu... te speli cu el tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consumi lapte, branza, smantana...am citit un comentariu pe net de la un specialist, eu zic sa incerci asa cum am incercat si eu, nu iti albesteee tare dintii sar se obs o albire

| Ralucka_7047 a răspuns:

Iti cumperi o periuta de dinti electrica si te speli pe dinti de 2 ori pe zi cate 3 minute... 3 minute dimineata si 3 searahappy