| dya22100 a întrebat:

Am si eu o intrebare:

vara sunt multi tantari si eu sunt muscata dee tantari pe picioare si nu arata bine cand port pantaloni scurti.sad
stiti cumva cum sa fac sa nu ma mai muste si sa dispara mai repede muscaturile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Autan spray daca folosesti, nu te mai musca tantarii.

| Dara a răspuns:

@kiss1 - si pe mine ma pisca tantarii si te asigur ca nu mananc dulciuri decat foarte, foarte rar. Nu mai vorbesc despre fetita mea care are alergie la piscaturile de tantari si la fel ca mine, rar mananca dulciuri. Ai mai multa grija cand vorbesti.
@dyutza22100 - foloseste cu incredere Autan spray pentru ca e foarte bun. Daca totusi te-a piscat vreun tantar, da-ti imediat cu Dermodrin unguent. Calmeaza senzatia de mancarime si reduce umflatura cauzata de piscatura tantarului. Efect garantat, folosesc pentru fetita mea.

| Alexa_8596 a răspuns:

La fel ca mine hee hee Te duci la farmacie si iti iei ceva spray inainte sa pleci undeva te dai cu el sa nu te muste tantarii.Sau iti iei fenistil gel sa te dai dupa ce te-a piscat.

Funda?

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Este cremă la farmrmacie, împotriva ţânţarilor. Vorbeşte cu cele de la farmacie, vor ştii ce să'ţi dea happy

| kiss1 a răspuns:

Buna.'
Incearca sa te dai cu VERDE DE BRILIANT. Ajuta foarte mult. Tintarii mushka probabil din cauza ca singele tau este dulce, adica maninci foarte multe dulciuri, este adevarat? Sunt exact ca tine si am si eu probleme din cauza acestor muskaturi, dar repet, solutia este Verde De Briliant si nu uita, atunci cind iesi seara undeva, indiferent unde, poarta cel mai bine o pereche de pantaloni lungi, astfel vei evita inflamatiile, iar tu te vei bucura de niste picioare moi, frumoase, atragatoare si nu in ultimul rind FERME.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor, mult succes.
Te-am pupat, pa-pa.

| Ilusion :X a răspuns:

Este un spray numit : Autan. Te ungi cu el pe corp, si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sprei-uri pentru uste, sau cu spray special pentru corp, impotriva mustelor, oncearca si la famacie, si la metrowinkingbafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara o sticluta de autan e 12 lei una

| Deiiu26 a răspuns:

DA CU INSECTICID SAU cumpara de la farmacie n spray special pentru corp impotriva insectelor.