| Bubbleh a întrebat:

Bunaa:* Ce mai faceti? Eu nu prea bine. Pai; vara nu pot sa port pantaloni scurti pentru ca eu pe picioare am niste bubite si se vad foarte uratsad Cu ce as putea sa le acopar? Sau exista ceva vreo crema sa dispara? Asa am eu pielea pe picioare si nu-mi place deloc. Vaaaa roooog ajutati-maa crying. Fundaalove struck

3 răspunsuri:
| xLikeTpu a răspuns:

Bunăăă.
Sărbători Fericite.
Păi, depinde, poate sunt de la epilat, iar acestea trec in maxim 1 2 zile cu cremă de gălbenele big grin, am avut si eu. Daca nu din cauza asta inseamna ca ai avut alergie de la ceva si trebuie sa consulți un medic.
Al 3lea caz ar fi acela de iritare, foloseste tot cremă de galbenele sau cremă DOVE.
Dar, pe vremea asta, pantaloni scurti?!" asa?! ". Se poarta pantalonii scurți cu Colanți de diferite culori, cate un pic de culoare nu strica niciodată!, sau dacă vrei poti lua cu negru si niste cizme ( de ploaie ). Se potrivesc super!
Pupici.

| BrD a răspuns:

Eh, e bine c'ai intrebat acum, pana la vara ai sanse sa scapi de ele.

In primul rand conteaza natura lor. Pot sa fie o alergie la ceva, sau sa fie de la epilare...

In al doilea rand ar trebuie sa iti faci o programare la dermatolog. E gratuit daca esti eleva (stundenta, salariata).

In al treilea rand ai putea sa ma contactezi pentru a incerca sa te ajut (dar am nevoie de mai multe detalii).

Mult succes!

| ღAnaღ a răspuns:

Da... poti sa le acoperi cu fond de ten.
Sau poti sa iti dai cu crema de galbenelewinking