| throwawayaccount1999 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, sper sa aflu raspunsul cat mai repede. Urmeaza sa ma angajez la mega image si maine dimineata sunt programat la analizele care se fac inainte de angajare. Din cate stiu, mega image se incadreaza in sectorul alimentar, deci este posibil ca va trebui sa fac si examen coproparazitologic. N-am mai fost la analize de o gramada de ani si nu mai stiu exact cum se procedeaza. Trebuie sa vin eu cu un recipient cu materia fecala, nu? Cum se recolta proba fecala pentru examenul coproparazitologic? Sper ca nu m-am facut prea mult de ras cu intrebarile astea, hahaha laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Cumperi recipient de la farmacie (cred) le spui doamnelor și îți vor da ele. Recipientul va avea în dotare și o "linguriță' (nu cred că asta e termenul corect, dar mă rog). Faci caca, iar cu acea linguriță, colectezi din 3-4 locuri caca și bagi in recipient. Iar recipientul îl duci la sediul unde îți faci tu analizele.