| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp.Ma panichez foarte tare, am senzatia ca nu am aer, inima imi bate mai repede si deja mi-e frica sa nu fac infarct.stiu ca e cam ciudat ce spun avand in vedere ca nu am nici 20 de ani si ca am fost la medici cardiologi care mi-au spus ca nu am nimic fizic.Totusi,uneori cand fac efort si respir putin mai adanc, undeva in capul pieptului parca se creeaza un gol, nu stiu cum sa-l numesc. E normal, vi s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Ce spui tu este atac de panica.Incearca sa fii calma sa-ti controlezi respiratia.

| seena8616 a răspuns:

Da. totul este pe fond de stres. incearca sa fi cat mai relaxata. mai ales ca acum este primavara iesi in aer liber, plimba-te si ai sa vezi ca incet incet o sa-ti dispara problema.

| oany a răspuns:

Da,am facut si atacuri de panica, dar chestia cu "golul" mi se intampla si fara sa fac vreun atac...o sa incerc sa ma controlez mai mult! Mersi pentru raspuns!

| ღdiaღ a răspuns:

Ok si mie mi se intampla,ex:M-am speriat cand am vizionat un video,cu o fantoma,numai a venit si a urlat.Mi-am pierdut echilibrul, mi-a batut inima tare, mi-a fost frica.Si mie mi se intampla chestia aia(ca respir greu si ma obosesc,ca un gol)dar eu nu am fost la doctor...ce se intampla? SApropo, la video, am respirat incontinuu...desi acest lucru mi se intampla rar, dar e ceva inneregula

| ღdiaღ a răspuns:

Ok respir de vreo 60 pe min. nu am numerat dar mult si repede, sa nu ma intelegi gresit

| andreutzza04 a răspuns:

Din ceea ce spui se pare ca faci atac de panica...nu o sa mori si nu e grav.dar trebuie sa mergi la un doctor care sa-ti prescrie niste medicamente.

| miripurcarescu a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un control la tiroida, ai simtome de hipotiroism.Am avut aceleasi simtome si mi s-a descoperit in urma analizelor hormonale ca am probleme endocrine.