| corina94 a întrebat:

De vreo 2 zile nu pot sa respir adanc...respir normal pe nas, dar foarte des imi vine sa trag aer adanc in piept si nu pot. Simt ca nu respir bine. Pe langa asta, ma inteapa si inima si imi bate foarte tare. E ceve grav? Adica poate sa mi se intample cava rau? Va rog ajutati-ma!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu îți pot spune dacă ți se poate întâmpla ceva rău, dar te pot asigura că nu este deloc bine ce ți se întâmplă.
Inima și plămânii sunt foarte importanți.
Du-te să îți faci analize mai întâi și la inimă și la plămâni apoi du-te să le vadă un cardiolog bun.
Nu poți să stai așa pentru că riscurile sunt enorm de mari și sănătatea este cea mai de preț, fără ea nu poți să faci nimic.

Multă sănătate.
Sper să nu fie nimic grav.

| emima a răspuns:

Pai atunci cand ma inteapa inimia eu iau un pic de zahar dar cel mai bine ar fi sa te vada un cardiolog

| ralucaralu a răspuns:

Daca esti in perioada de crestere sau adolescenta poate fi lipsa de calciu. Eu si mai multi din familia mea am avut problema aceasta si medicul ne-a spus ca e lipsa de calciu. Incearca sa mananci multe lactate sau sa iei ceva. Nu trebuie sa te sperii. Totusi cel mai bine e sa mergi la medic.

| AndreuTsa_8488 a răspuns:

Hei buna, voi de jos nu e adv nimic,
si tu ai patit ca minehappy
in tine, sunt 2 tuburi,
pe una merge mancarea
si pe cealalta aerul,
tubul cu mancare a afectat pe celant,
eu am fost la doctor
si nici eu nu puteam sa trag aer in piept,
nu e nimic grav,
incearca cand mananci sa mesteci mai mult,hee hee