| alexb123 a întrebat:

Am si eu o problema...de luni a inceput sa ma doara dedesubt la genunchi in spatele piciorului cand mergeam normal si cand faceam sport...acum nu mai simt durerea cand merg, doar cand incerc sa fac sport.Imi poate spune si mie cineva care e problema si cum as putea sa o rezolv fara sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

E posibil ca durerea sa fie data de o intindere ligamentara. Poti aplica local un unguent cu diclofenac. Daca durerea persista sau reapare dupa un timp ar fi bine sa te adresezi unui medic reumatolog sau ortoped. http://www.i-medic.ro/......i%E2%80%9D