| Harraf a întrebat:

Am o problema la genunchiul stang. Cateodata la o miscare stanga dreapta a piciorului sau de schimbare a directiei, simt ca imi iese ceva din genunchi si intra inapoi, cu o usoara durere. Am aceste simptome dupa ce m-am accidentat cred stand pe un scaun cu piciorul rezemat de alt scaun. Am vrut sa plec si din greseala n am plecat cu tot piciorul, ci doar cu jumatatea superioara. Am fost la doctor, mi-a zis ca nu am ligamente rupte, dar am entorsa si am primit un spray de dat pe genunchi si niste pastile, Vimovo, dar ai mei mi-au zis sa nu le iau. Am folosit doar sprayul.Nu sunt sportiv de fel. La inceput m-am simtit foarte rau, abia mergeam, ma simt mai bine, dar tot parca nu e la fel ca celalalt picior.

S a mai intamplat cuiva? Credeti ca o sa-mi treaca? S ar putea sa fie altceva? Atat de mult dureaza recuperarea (m-am lovit pe 6 dec)? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere la a face fizioterapie ajuta foarte mult.