| ThacaniTha a întrebat:

Am si eu o problema la masea...crying(. Imi creste o masea in partea din spate in stanga si de cateva zile, daca ating gingia cu limba sau cu mancare ma doaree fffff tare.(maseaua nu a iesit in totalita doar un colt.) Va rogg ajuta-i-ma ce sa fac? DAU FUNDAA! Mersii :*:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Mananca mai mult alimente lichide sau moi in perioada eruptiei dentare (supa, piure, mamaliguta cu branza). Daca durerea e deranjanta, ia Nurofen forte, conform prospectului.

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu prea ai ce-i face, decât să aştepţi să iasă măseaua. Ia nişte analgezice şi încearcă să nu mănânci pe partea respectivă. Va trece în câteva zile.

| mona a răspuns:

I a o pastila sa iti aline durerea

| Razvanp69 a răspuns:

Iti creste maseaua de minte... Fereste putin zona aia pana simti tu ca nu te mai doare.