| Dumitru_Marian_Mry_2000 a întrebat:

Am si eu o problema ma doare in partea stanga a abdomenului, si am greata multa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Esti sigur ca aia e stanga si nu dreapta? nu fac caterinca multi oameni nu stiu care este staga si care este dreapta!

Daca te doare in stanga nu stiu ce sa iti zic ca ai depinde daca este durerea sub prima costa din stanga acolo este pancreasul acica ai mancat prea multa grasime o sa iti treaca cu un pahar de vin si multa varza murata apoi cu grepfruit si suc de mere natural si suc de rodii

daca durerea este jos inseamna ca trebuie sa mergi la toaleta si sa tii post vreo 3 zile fara ulei fara untura fara grasimi
si mancare putina mai mult limonada si ciaiuri fara zahar

daca este in partea dreapta jos aproape de sold si dureresa se lasa pe picior atunci trebuie sa mergi urgent la operatie ca ai apendicita daca durerea se lasa pe picior
o sa iti taie putin dintr-un mat te coase la loc si in 2 saptamani poiti sa mergi usurel sa nu strici ceva
si in 2 luni termini cu recuperatul
si in maxim 1 an o sa fii ca nou
daca stai asa poti sa te defectezi de tot daca e in dreapta.

Acum ia 1 grepfruit de urgenta si o portocala stoarcele zeama punele cu un pahar mare de apa si bea acesta limonada si asteapta sa vezi ce efect are

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai mincat sarmale? M ai fa o pauza, maninca o supă o brînză de vaci ai suprasolicitat ficatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ai probleme cu splina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cancer
Du te la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba ai tu retardatule de unde sti ca n-am scris bine
Am trimis omul la doctor si tu ma faci tampit cred ca ti a ramas o aschie in kur de la coada de matura de faci asa

| Raspundebine1 a răspuns:

Daca e de fapt dreapta,poti avea apendicita, du-te la docotr, nu e bine
Daca e stanga, poate e fierea, du-te la doctor, nu e bine