| Duda_1180 a întrebat:

Am si eu o problema. Mereu imi tremura mainile-nu foarte tare, dar tremura, iar cand am mari emoti sau plang etc imi tremura foarte rau. Daca stau foarte dreapta simt ca nu am stabilitate pe picioare si incep sa imi tremure. La sport nu pot sa lovesc o minge pentru ca nu am deloc forta in maini, iar in fiecare noapte tresar in somn.Foarte slaba nu sunt, am 13 ani si 45 de kg- eu zic ca e destul de ok. Are cineva idee ce as putea sa fac? sau ce sa intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Ai lipsa de CALCIU! Du-te la farmacie si ia niste medicamente pentru fixarea calciului in oase dar nu uita un lucru foarte important calciul nu intra in oase daca nu e combinat cu vitamina D. Vitamina D se gaseste din abundenta in uleiul de peste, pe care il poti lua tot de la farmacie (sunt niste pastilute mici transparente in care e ulei de peste, deci nu trebuie sa il gusti).
Toate cele Bune!

7 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

E vorba de emotii, nu t-i le poti stapanii.Nu se intampla nimica rau, este ceva normal.

| myhaelamar86 a răspuns:

La treaba cu mainile poti sa ti le tai din umar(desi nu iti recomand), dar apoi trebuie sa-ti donezi toate perechile de manusi.

| sergiu a răspuns:

Probabil esti anemica, ai lipsa de calciu, esti prea emotiva. Nu pot sa imi dau seama exact. Cauza celor spuse de tine, poate sa vin in urma mai multor motive. Cert e ca ai o problema, si ar trebui sa iti faci un consult de specialitate, dar inainte de toate sa vorbesti cu parintii tai, sau o alta persoana apropiata tie. Cu sprijin vei reusi sa treci peste probleme happy Doamne ajuta!

| alinutza92r a răspuns:

Cel mai bine ar fi o consulatie la medicul de familie,parerea mea e ca e lipsa de calciu,si eu am patit-o,dar ca sa fii sigura du-te la medic, eu am avut lipsa de calciu, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga parintii sa te duca la un medic,din ce spui e posibil sa ai ceva pe sistem nervosdar si multe altele, ai nevoie de investigatii, cu cit mai repede cu atit mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Duda_1180 explică:

Multumesc mult!happy