| MarryDllk a întrebat:

Am si eu o problema mi-am rupt o pielita de la degetul de la mana si sa infectat langa unghie este ceva galben cum ar coace iar pe langa este umflat ce ar trebui sa fac, sau sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Am patit si eu.Nu e nimic grav, nu te speria.I-a un betisor sau pila si bag-o in spirt apoi pune-o unde e infectia.Da-te in fiecare zi de 10-12 ori sau chiar mai mult.Adevarul e ca o sa te doara oleaca.O sa iti treaca intr-o saptamana.Si ai grija data viitoare nu mai face asa ceva.big grin

2 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Dupa parerea mea primul lucru care ai trebui sa facie este sa mergi repede la medic sa nu se faca si mai rau. Sper ca te-am ajutat.

| xukaraluka a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti Diprogenta (e unguent).E de ajuns sa il folosesti de cateva ori (2-3) pentru ca vindeca foarte repede. Sau poti incerca ideea cu spirtul...