| Anonimul2k188 a întrebat:

Am o problema cu degetul mijlociu de la mana dreapta, de cateva zile mi s-a umflat, iar langa unghie a aparut ceva, puroi, l-am intepat cu acul, a curs puroi, dar inca este umflat si ma doare, ce pot sa fac? Am inteles ca este infectie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| istoc2010 a răspuns:

Curatat zilnic pansat curat in cateva zile rana se va inchide

| Motovivuta123 a răspuns:

O sa se infecteze trebuia sa te intepi cu un tep de trandafir ca nu se infecteaza cu el.