| asiral a întrebat:

Am si eu o problema, uneori ma doare foarte rau in partea stanga in jos si nu stiu de ce... Din cate am observat ma doare si cand ma supar si plang, ma doare si ma inteapa inima si se intampla sa ma doara si in partea stanga jos. oare de ce.va rog daca stiti ceva sa imi ziceti si mie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca e o durere cauzata de psihic, o somatizare a instabilitatii psihice, dar consider ca ar fi bine sa te duci la medicul de familie pentru ceva recomandari de investigatii (ecografie, EKG, analize ed sange) ca sa excluzi orice alta problema.

April
| April a răspuns:

Cand esti f incordata psihic apare un spasm pe intestinul gros. Nu e nimic grav dar e neplacut. Ia Debridat 3 tb pe zi si o sa-ti treaca durerea. Dar va reveni cand ai sa fii suparata din nou. Si iei iar pastilele astea. Invata o metoda de relaxare si schimba-ti filozofia de viata. S-ar putea sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai doar de curand durerea aceea in stanga, poate fi apendicita, dar ca sa fi sigur/a trebuie neaparat sa mergi la medic.

| FunnyCreations a răspuns:

Draga in partea din stanga jos unde? sub abdomen la os in picior? nu intelegem dane mai multe indicate te rugam happy oricum daca plangi si te superi poate fi de al streees thinking