| Angelworld a întrebat:

Am si eu o problema URGENTA! in aceasta seara s-a intamplat ceva la canapeaua din sufragerie si tata s-a aplecat nu stiu cum si dintr-o data a zis ca moare de durere de spate... si nu a ridicat azi niik greu... un sfat ceva? acum a venit mama de la munk si l-a masat usor cu o crema de ii zice lioton gel! VA ROG HELP! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are o criza de lumbago acut. Lioton gel este pentru varice, nu are absolut nici un efect, mai bine il ungea cu ulei de bucatarie. Sa mearga urgent cineva la o farmacie, sa-i cumpere Ketonal Gel, supozitoare cu Diclofenac si comprimate de Clorzoxazona. E important ca tratamentul sa fie inceput cat mai repede. Oricum, va dura macar 3-4 zile pana durerea se va ameliora semnificativ.

Abh
| Abh a răspuns:

Tatal tau a facut o lombosciatica, in acest caz se administreaza decontracturante musculare, antialgice si, Fastum gel masat extern.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu se fac exercitii, nici nu are cum din cauza durerii mari. Repaus la pat, cu caldura locala la spate.

| andreisandu28 a răspuns:

Poi ma baiatule asta sa ii spui lu doctor nu lui TPU! ce faci daca tatal tau moare? hhmm sa duca la urgente!

| Angelworld explică:

Am uitat sa va zic cand se apleaca zice ca nu are aer!

| Angelworld explică:

Sa ma sperii?

| Angelworld explică:

Si ce exercitii sa faca? este vine sa stea in pat sau sa faca miscare?

| Angelworld explică:

Pfhoaa nu sunteti buni de niik acum s-a ridikat foarte bine foarte voios nu mai are niik... Nota: sa nu mai intreb TPU problemele de sanatate