| mateescujro a întrebat:

Am simtit umezeala cand am fost la bae, sunt an luna8 e posibil sa pierd lichid? este grav, ce imi recomandati? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te urgent la medicul ginecolog care iti supravegheaza sarcina. Daca pierzi lichid, poti pierde rapid sarcina. Se poate declansa nasterea si, daca nu ajungi urgent la spital, copilul sa aiba probleme grave, sau se poate chiar declansa un avort.

3 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Du-te urgent la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. du-te imediat la medicul ginecolog care te are in grija. nu pierde timpul.

| anca_1132 a răspuns:

Buna ziua! Acum cateva zile a venit prietenul meu pe al mine si am inceput sa ne jucam un pic mai mult. Eu sunt virgina si inca nu sunt pregatita [pentru un contact sexual. El a zis ca ma intelege perfect si ca ma respecta si ca atunci cand sunt pregatita sa ii zic. Insa am ajuns la momente mai intime, ca in orice cuplu, si astfel am inceput sa ne mastyrbam reciproc. A fost pentru pima omara pentru mine si probabil de aceea sunt si asa speriata. La un moment dat el si-a pus mana pe penis. Avea un fel de lichid despre care am afla ca se produce atat la barbati cat si la femei cand sunt excitati. Asa zisul lichi seminal a ajuns pe degetelele lui, nu mult, foarte putin, apoi a continat treaba la mine... Mentionez ca nu m`a penetrat cu degetul si ca sunt virgina, insa exista sanse sa fii ramas insarcinata? Va rog un raspuns.