| Mirela347 a întrebat:

Buna. Am 21 de ani și am și o întrebare destul de urgentă, am făcut-o pentru prima. În momentul in care a penetrat nu avea prezervativ și a făcut așa de 2 ori, după când a scos penisul și doar stătea cu el lângă vagin, am simțit ceva lichid pe picior la mine. După și-a pus prezervativul și a continuat penetrarea. Întrebarea mea este lichidul acela e posibil să fie secreției de la mine sau sperma/ lichid preejaculator.L-am întrebat pe el și a zis că el nu s-a terminat in mine… acum nu știu ce să zic și el are 21 și nu avem experiența.
Ce să fac, să iau pastila de a doua zi, exista posibilitatea unei sarcini sau ce-mi recomandați?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim daca el s-a masturbat anterior, sau daca a ejaculat, fiindca nimeni nu face asemenea greseli, sa intre fara prezervativ, cand sunt sanse sa existe sperma pe teava, de la o ejaculare anterioara.
In orice caz, se poate ramane gravida numai daca tu esti in perioada fertila.

Chiar nu a avut 2 lei sa cumpere un prezervativ?
Dupa greselile pe care le-ai facut in trecut si continui sa le faci si anul asta, nu cred ca ai mai mult de 15-16 ani...

| sierra1 a răspuns:

~am făcut-o pentru prima. În momentul in care a penetrat nu avea prezervativ... exista posibilitatea unei sarcini~

categoric DA!

| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie de pastilă.
Ce recomand?
Puțină educație sexuală.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi lichid preejaculator care contine spermatozoizi.Nu va mai jucati asa de-a scosul si bagatul fara, ca apoi sa folositi prezervativ. Daca nu va doriti copii, ori faceti cu protectie toata partida, ori nu faceti sex deloc.

| dullcat a răspuns:

Gravida poti ramane oricand, nu doar in perioada fertila.In perioada respectiva sansele sunt pur si simplu mai mari decat in rest, dar nu inseamna ca nu exista deloc sanse de sarcina si in perioada nefertila.

| VoidEternal a răspuns:

Nu o sa stie nimeni sa-ti dea un raspuns exact aici. Sunt multe variabile.

De obicei secretiile de la voi nu sunt asa de abundente incat efectiv sa curga. Pe de alta parte, dupa 2 penetrari sunt sanse destul de mici sa fi ejaculat el, cu toate ca nici asta nu e exclus.

Erai la ovulatie? Ai menstruatie regulata?

| Mirela347 explică (pentru VoidEternal):

Eram cu 2 zile înainte de ovulației, am menstruație regulată.
Problema ar fi că înainte de a mă penetra am făcut sex oral și ne-am tot jucat așa

| VoidEternal a răspuns (pentru Mirela347):

Poate ar fi bine sa iei. Daca erau spermatozoizi, atunci vor fi viabili cand ai tu ovluatia. Partea cu oralul nu influenteaza cu nimic. Doar daca nu cumva ce a curs era saliva. Desi nu prea cred. Voi stiti mai bine ce ati facut. Mai bine cred ca iei. Cat timp a trecut de atunci?

| Mirela347 explică (pentru VoidEternal):

14 ore

| VoidEternal a răspuns (pentru Mirela347):

Well, in cazul asta... tu decizi, sunt si efecte secundare la pastila dar probabil in locul tau eu as lua.

| Mirela347 explică (pentru VoidEternal):

Am luat să fiu sigura și liniștita. Mulțumesc mult pentru sfaturi.

| VadimIvanov a răspuns:

Puteai sa dai 2/3 lei pe un prezervativ. si asa nu aveai sanse să rămâi însărcinată.

| Vasilake a răspuns:

Iti recomand sa te casatoresti cu el ca doar il iubesti.