| 254367 a întrebat:

Am fost virgina si am facut dragoste cu prietenul meu nu si-a dat drumul in mine dar eu am simtit un lichid in mine am luat decat o pastila de a 2 a zi ca pe a 2a nu stiam la cat timp sa o iau ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila de a 2-a zi se administreaza doar la indicatia medicului ginecolog care recomanda folosirea metodei doar in cazul in care sarcina nu mai poate fi evitata. Acest lucru se intampla doar in cazul in care ajunge sparma in vagin in perioada fertila. In cazul in care sexul are loc in afara perioadei fertile administrarea pastilei de a 2-a zi este INUTILA si reprezinta o grava IRESPONSABILITATE cu urmari uneori greu de imaginat. Daca ai folosit contraceptivul Postinor2 a doua tableta se administreaza dupa trecerea a 8-12 ore dupa ingurgitarea primei pastile. Daca trec mai mult de 16 ore actiunea contraceptiva este compromisa teoretic complet.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O shaorma cu detoate. bună nu?

| Otto2014 a răspuns:

Te-ai udat, ce-i chiar asa?
Ma doare capul, sincer, cand va vad, si nu stiti nimic.