| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Am slabit 5 kg de la 92 la 86.7 am tinut o dieta primele 8 zile doar un ou fier la 4 si atat sera deloc m-am lasat de dulcuri sucuri mamanc doar 1 felie paine max 2 pe zi acum incerc sa mai adaug cate ceva la 12 13 ceva acolo niste carne supa etc Problema e ca am slabit dar,, nu mi se pare ca am slabit adica nu am slabit mult dar zici ca n-am slabit deloc mi se pare ca arat la fel celalti din familie spun ca am slabit dar nu ma simt am tentati la dulcuri la napolitate azi am mancat 1 corn 6 napolitate si o placinta cu branza si supa la 13. Ma simt ca am stricat tot ce am facut pana acum am 1.69 si 86 e sanatos ce fac mamanc ceva la 12 13 si la 16 17 un ou fiert nu ma simt rau sau ceva Dar parca nu dau jos nimic sunt dezamagit ca nu ma pot lasa deloc de dulcuri TIN SA MENTIONEZ CA AZI e a 15 zi de cand m-am cantarit. de la prima zi deci astazi am 86.7

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NRazvan a răspuns:

Nu te prosti cu dieta... Daca renunti la paine si la zahar o sa vezi schimbari in timp. Apuca-te si de un sport, fa sala sa te definesti. Infometarea functioneaza dar te si distruge. Nu manca pe saturate la mese iar din cand in cand mai minte foame, in loc de o portie de mancare da-i doar o banana sau chestii de genul acesta. Dietele se tin numai pe baza a ce zice un nutritionist, nu se tin dupa cum auzi ca se vorbete pe banca din fata blocului.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu te poti lasa de dulciuri atunci manca fructe,legume,miere bio care macar astea te ajuta la ceva, nu uita orice slabire duce metabolismul in JOS, adica te vei ingrasa rapid daca revi la alimentatia normala, nu uita de sport, si eu am facut dieta am ajuns de la 88 de kg la 82 in 2 luni fara foamete dar pofta de dulce ti a spus cuvantul am revenit la 85, evita coca cola, dulciurile, mancarea in oras, manca mai multa carne + slanina combinate astea tin cel mai mult de foame, multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă ai dat deja funda te pot ajuta mai mult decât crezi.
Am slabit 23 kg in 5 luni și am doar 12 ani, sunt fata.
Și eu am simțit ca nu am slabit la început și am văzut doar puțin schimbările dar toți oamenii în spuneam cât de mult slabisem.
Asta e o chestie normala, te vezi așa pentru ca tu te controlezi zilnic, te vezi în fiecare moment dar oamenii văd altceva. Nu imi spune ca hainele zic ca nu ai slăbit deloc happy?
Apropo, nu te înfometa, eu am facut-o și sunt praf acum, rau de tot sunt acum și sper sa nu li se întâmple la nimeni asta.