| ea_8849 a întrebat:

Am sprancene raresad am nevoie de ceva pentru a le indesasad[in afara de uleiul de ricin daca se poatesaddau fundita! multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Am cateva cliente care au venit la mine cu problema pe care o ai tu si le-am recomandat sa foloseasca Crema pentru sprancene Shasho.
Mod de folosinta:

v Sprancenele se spala si se usuca inaintea aplicarii cremei Shaho si se lasa sa actioneze 3 - 4 ore, dupa care crema se indeparteaza prin spalare.

v Se poate folosi zilnic.

Precautii:

- NU folosii acest produs pe parti ale corpului unde nu doriti o crestere accelerata a parului.

- Numai pentru uz extern.
Sau poti sa mergi la cine te penseaza si sa-i spui sa iti faca sprancene cu creionul sau un tatuaj(care este aproximativ 200 lei)
Cu creionul iti va putea da ce forma doresti si nici nu-ti va lua mult pe ele. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes happy

| Th3eo a răspuns:

Ai putea sa folosesti un creion culoare apropiata de culoarea sprancenelor tale ca sa maschezi lipsa parului.

Sper ca te-am ajutatbig grin

Pa, pa:X

| Barbie a răspuns:

Pai... poti incerca sa le tatuezi :d arata chiar bine
http://www.femei-moderne.ro/......zelor.jpeg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce ai cu uleiul de ricin? Ca nu trebuie sa il bei. Iei un betisor de urechi, il bagi in ulei si ti le "pictezi" putin seara inainte de culcare. Si mai e foarte util su uleiul de galbenele. Poti sa te dai o seara cu unul, o seara cu altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monospranceanalaughing te sfatuiesc sa nu apari in public cu sprancenele alea ca s-ar putea sa lesinamlaughing ar trebui sa ti le tattuezi mono dar ar costa mult, exclus sau sa folosesti creionu' nu stiu daca o sa fie de ajutor pentru tine mono. sper sa iti treaca monosprancenealalaughing

| Valentin_Pascaru_1990 a răspuns:

Incearca sa le masezi dupa care sa aplici uleiul de ricin, crede-ma chiar functioneaza happy