| Denisa a întrebat:

Am tinut timp de 3 saptamani o "dieta" in care mancam orice dar doar la micul dejun. Am slabit mult si imi place. Intrebarea mea e: cum sa fac sa nu ma ingras la loc? Oricum nu vreau sa mai mananc dulciuri, paine si paste, sucuri sau fast food, dar vreau sa mananc de acum incolo "normal".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Ce mancai ca vreau sa tin si eu?

| DakotaRoyse a răspuns:

Intotdeauna la dietele astea severe si facute deodata, te ingrasi inapoi putin.
Ai putea incepe prin a manca doar putin mai mult, adica, nu sa treci inapoi la regimul pe care-l aveai inainte. Doar putin mai mult decat ai mancat in timpul dietei.
Si sa faci exercitii. Orice dieta are nevoie de putina miscare sa fie mai eficienta. big grin

| iuandfto a răspuns:

De dimineata ai putea manca fructe sau cereale. La pranz o supa de legume si seara un iaurt sau un fruct. Acum poti sa mananci ceva mai,, consistent,, o data la 2-3 saptamani dar cu conditia sa nu faci acest lucru in fiecare zi.

| Oana_5036 a răspuns:

Incearca sa faci un sport! Nu manca mult!

| elaela18 a răspuns:

Hey...auzi
da-mi si mie,, dieta,, ta
big grin
pe id elaela18
te roog mult
mersi :*

| SweetAngel2012 a răspuns:

Daca vrei sa nu te mai ingrasi du-te la sala sau alearga vreo 15 min pe zi

| evelynne a răspuns:

Poti face sport pentru. a nu te ingrasa la loc...asta nu inseamna ca nu mai poti si tu din cand in cand sa mai papi o bomboana sau un hamburger.De obicei poti face sport si poti manca cam orice fara sa pui la loc(depinde si de corpul fiecaruia). App ce dieta ai tinut?

| Luisa_3161 a răspuns:

Hey. imi poti da si mie diata ta? big grin
add: prostitutie.sentimentala@yahoo.com
mersi mult :*.

| mary_3061 a răspuns:

Ca sa te menti la greutatea de acum iti recomand pastilele pe baza de otet de mere, cate una dimineata pe stomacul gol este 350 mii vechi un flacon cu 90 pastile iti ajung 3 luni dupa care faci pauza. bafta

| anad a răspuns:

Alimentele bogate in proteine si fibre sunt cele care ajuta in lupta cu foamea si ajuta si la pierderea in greutate. Suprimarea apetitului in mod natural este ceea ce ai nevoie atunci cand te apuci de o dieta. Unele alimente reduc pofta de mancare fie prin faptul ca dau senzatia de satietate, fie ca
sunt sarace in calorii sau contin vitamine care ard grasimile: alunele, fulgii de ovaz, bananele, merele, soia, laptele sarac in grasime, carnea de peste si in general carnea slaba, fructele si legumele alaturi de multa apa.