| cenumesapunaici a întrebat:

in ultimele 3 luni am tinut o dieta,fara paine, fast-food etc. Si am slabit vreo 10-11 kg. Acum am 66 kg. Am inceput sa mananc dimineata 2 felii de paine intermediara si 2 oua cu un iaurt. la socala mai mananc 2 fructe. Iar cand ajung acasa pe la 5 mananc 1 felie de paine si o salata si carene de pui sau peste si poate o supa. Fac sala de 6 luni, Totusi..nu vreau sa ma ingras, Credeti ca esti ok sa mananc 3 felii de paine zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

In medie, un om consuma 4 felii de paine pe zi (din ce am auzit). Deci zic ca este ok!

Răspuns utilizator avertizat