| PanPunPin a întrebat:

Am trecut printr-o extractie de masea de minte miercuri, insa anestezia nu a trecut complet, am dintii, buza si o parte din limba amortita. Am sunat la doctorul care mi-a realizat interventia si mi-a recomandat sa iau Milgamma N, spunand ca va trece in cel mult cateva luni. E un discomfort major pe care nu il doresc cuiva. Intrebarea este daca a mai trecut cineva prin asa ceva si daca a luat acest tip de medicament, a dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te-a amesteziat cu injecție (siringă și ac)?

| PanPunPin explică (pentru sierra1):

Evident. Mă gândesc totuși că a băgat acul poate prea adânc în gingie și a atins un nerv.

| sierra1 a răspuns (pentru PanPunPin):

Exact asta voiam să-ți zic. Dar trece, am pățit și eu așa ceva

| PanPunPin explică (pentru sierra1):

Zi-mi ceva mai concrect, cat a durat, ce pastile ai luat, ce simptome au aparut pe parcursul procesului de revenire? Momentan a inceput sa se simta zona amortita ca si cum as fi avut o arsura. Ai trecut prin simptomul acesta?

| sierra1 a răspuns (pentru PanPunPin):

N-am luat nimic, totul m-a ținut câteva spătămâni