| anamariacccc a întrebat:

Buna!
Am facut o anestezie dentara pentru o extractie. Problema mea e ca am limba inca amortita, desi au trecut 15 ore de la interventie si efectul anesteziei a trecut complet. E normal?
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

E amorțită complet sau o simti usor amortita?

| anamariacccc explică (pentru Antopuff):

Usor amortita

| Antopuff a răspuns (pentru anamariacccc):

O sa treacă, cel mai probabil a fost anesteziat mai puternic nervul lingual si de aia dureaza mai mult.

| Ioana035 a răspuns:

Ar fi trebuit sa iti treaca
Cel mai bun sfat e sa dai un telefon la cabinetul la care ai fost sau la medicul de familie, ei stiu mai binewinking

| Amvenitsăajut a răspuns:

Sună la medic dacă însă este așa. Anesteziile nu prea sunt de joacă.

| ElenaElenaAngheluta a răspuns:

Buna! Am si eu aceeasi problema. Ieri am extras o masea si in urma anesteziei, jumatate de limba inca o am amortita.Va rog sa imi spuneti daca v-a trecut, dupa cat timp si ce ati facut in aceasta privinta! Sunt foarte ingrijorata! Multumesc anticipat!