| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut printr-o operatie de implanturi dentare, mi-au dat antibiotice Augmentin pentru 5 zile si le-am luat dar ma arde foarte tare stomacul,totodata iau si Hepiflor pentru protectia florei intestinale,ce sa fac? E normal sa ma arda stomacul? E o durere,arsura ciudata, nu am mai avut pana acum.
Si ce regim trebuie sa tin? Ce as avea voie sa mananc si ce nu? Care ati trecut prin asa ceva rog info.
Doctorul mi-a zis: fara muraturi,lactate,picant, prea cald, prea rece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Augmentinul este un antibiotic foarte puternic, da arsuri la stomac diaree, ai dureri in urma implanturilor dentare? Sau pentru ce ti a dat medicul augmantin, nu era bun ketonal?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Augmentin am vrut sa scriu.

| pumpkinky a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sa nu mi se infecteze

| pumpkinky a răspuns:

Si in categoria lactatelor ce intra? inclusiv mancarurile care sunt facute din lapte, branza smantana, iaurt? dar dulciurile? clatitele de exemplu, sunt facute cu lapte, pot sa le mananc?

| Catrice a răspuns (pentru pumpkinky):

Ce faci cu lăptic nu se pune. Nu trebuie sa bei lapte, sa mănânci iaurt sau brânză. De durut o sa te doară stomacul, ce iei tu nu e deloc un antibiotic slab.