| Erina84 a întrebat:

Am turnat in ochi picaturi de nas, poate sa fie ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va creste un nas in ochi.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Depinde de care picaturi ai turnat. Exista anumite picaturi care au ca scop atat afectiunile ce tin de partea oftalmica cat si afectiunile ce tin de partea olfactiva(nazala). Aceste tipuri de picaturi se numesc picaturi oftalmice-nazale si se pot pune atat in ochi cat si in nas. Pentru orice eventualitate iti recomand sa iti faci o spalatura oculara cu ser fiziologic si daca vezi ca ochiul ti-se inroseste fie mergi la un control medical fie iti poti cumpara niste picaturi OFTALMICE precum este Tobradexul si sa iti pui de 3 ori pe zi timp de 5-7 zile.

| Danyel2002 a răspuns:

Spală-te cu apă călduță în zona ochilor.

| Bubbleuh a răspuns:

Picaturile pentru nas au o solutie salina, dar si una cu baza acidat de sodiu, foarte daunatoare pielii in forma pura, insa in combinate este inofensiva,
Insa ochiul fiind un organ extrem de sensibil este usor afectat de astfel de factor.
Rezultat: ti se vor topii ochii in 69 de zile.

| thesnake02 a răspuns:

Nu, nu cred

| BigBadWolff a răspuns:

Nu cred, dar ai putea sa te speli pe ochi cu apa calduta si nu o sa patesti nimic