| NatashKa a întrebat:

Daca primesc picaturi pentru ochi dimineata si seara cite ore sea poate sa stau la comp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexx09 a răspuns:

Cate ore vrei daca ai monitor LCD ( ala nu radiaza ) happy Si nu stiu daca picaturile pentru ochi au vreo legatura cu pc-ul... monitoare doar iti obosesc ochii

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cati ani ai. Pentru mai multa siguranta, nu depasi 60 de minute pe zi, in 3-4 etape cu pauze.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Maxim o oră pe zi! Nu trebuie să-ți forțezi ochii! Și fă o pauză între timp. Nu citi noaptea și nu îți obosi ochii cu chestii care știi că nu-ți fac bine. La televizor poți să stai cam 2 ore dacă este la distanță! Succes!