| Ioanaizzabelatiu a întrebat:

Am un băiețel care are un an şi sunt si însărcinată în 8 luni şi simt dureri în zona burticii şi îmi e frică să nu fie contracţii chiar daca am mai nascut odata la primul copil nu am avut dureri asa in luna a 8 de sarcina oare sunt contracţii? credeţi că trebuie să sun mâine medicul? pentru ca acum e târziu e 12 noaptea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că trebuie să suni medicul. Și dacă e 12 noaptea exista 112.

| ioana748 a răspuns:

Nici o sarcina nu seamănă cu cealaltă.
Organismul se pregateste pentru travaliu.
Dar, daca nu va lasa in seara asta durerile...da, maine trebuie sa va vada un medic.
Daca se agravează situatia si durerile devin insuportabile chemați ambulanta sau daca aveti cum, va deplasati dumneavoastră la urgenta.
Toate bune,