| Iubireameamika a întrebat:

Buna, de 3 sapt. am avut contact intim cu logodnicul meu, nu ne-am protejat, nici acum 2 luni si nu am ramas gravida. Am o problema de 1 sapt simt niste contractii la vagin si stari ciudate de moleseala, rau, dureri de cap si uneori greata. Am facut un test de sarcina acum 2 luni cand am avut alt contact intim... nu sunt insarcinata. Oare din ce cauza is contractile la vagin in data de 30 pana in 4 am avut contact intim luna aceasta. Inca noul test de sarcina nu il pot face. Help

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incepand din acest moment adica de azi 24 Septembrie, rezultatul testului de sarcina se considera ca este valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99%. Pentru a fi pe deplin asigurata ca ai efectuat corect testarea, este indicat sa procedezi pe cat este posibil exact la fel cum explica medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in urmatorul film educational :
PREZENTARE TESTARE DE SARCINA PE BAZA DE URINA :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu mergi la ginecolog? Sa te consulte, noi nu stim, nu sunte m doctori, mergi la medic el o sa depisteze cauza stărilor tale.

| Andreeush a răspuns:

Ai putea să îți faci o programare la ginecolog.

Răspuns utilizator avertizat