| RusRoxana a întrebat:

Am un Bichon de 2 luni si 1săptămâna, acum cand s-a pus sa doarmă am observat ca a tusit de 2 ori nu foarte tare, părea că se îneacă si mesteca ceva, m-am uitat in pătuț si nu era nimic, este fericit si jucăuș, nu știu din ce cauză a tusit sunt foarte speriată, poate fi din cauza ca a stat mai mult pe afară? Poimâine urmează să mergem la al 2lea vaccin

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Cu drag.

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Posibil să fie un fir de păr, găsit pe jos, l-a luat în gură și de aia părea că se îneacă.

Dacă starea lui e bună, nu ai de ce să îți faci griji.

| RusRoxana explică (pentru ancaval):

Mulțumesc pentru răspuns, starea lui e bună, chiar si latră, nu știu cum as putea sa il fac sa vomite sa fiu liniștită, până maine ce mergem la medic?‍♀️

| ancaval a răspuns (pentru RusRoxana):

De ce să vomite? Nu are de ce, dacă e sănătos, dacă se simte bine.
Și nu are nimic dacă înghite păr. Și când se linge pe blăniță, tot înghite păr! Cum îl elimină din stomac? Păi mănâncă iarbă care, împreună cu părul din stomac, formează o "minge", apoi vomită. Și așa se curăță stomacul. Sau poate elimina pe cealaltă parte.
Dacă latră, fuge, mănâncă.....atunci e bine.

| RusRoxana explică (pentru ancaval):

Este fericit si se comportă exact ca de obicei, dimineața a mai tusit odată si atât. Mâine când mergem la vaccin o să-i spun doctorului sa vad ce zice si dumnealui, oricum va mulțumesc pentru răspunsuri, sincer m-am mai liniștit.

| ancaval a răspuns (pentru RusRoxana):

Cu drag.