Am un caine de camera și i-am dat ieri bobițe, pedigree. Probabil am uitat sa ma spăl pe mâini după ce i-am dat și m-am scărpinat la ochi, iar acum ma ustura chiar in colt: ochi drept partea dreapta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Du-te azi, acum dacă poți

| Nonolita a răspuns:

Caine de camera, buna asta!
Spala-te la ochi cu apa din abundenta. Daca nu iti trece, mergi la urgente pentru dezinfectare.

De ieri ma doare, dacă nu îmi trece cam peste câte zile sa merg la urgente?