| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un caine bichon maltese in varsta de 5 luni jumate si azi m-am uitat in gura lui si am observat ca pe partea dreaptă jos nu mai are un canin.Nu stiu daca este canin sau nu dar este cel mai lung si ascuțit de jos.
Ce sa fac in situatia asta?
Ca nu este vazut tot.Este rupt si i-a mai rămas un colt acolo.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anna0111 a răspuns:

Pai dacă ii cade un dinte nu înseamnă neaparat ca ii va cadea și in partea cealalta in același loc, dinții nu cad simetric laughing n-ai de ce sa te îngrijorezi

4 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Să-l duci la veterinar poate?

| Anna0111 a răspuns:

Hei, nu ai de ce sa te îngrijorezi. Este vârsta la care le cad dinții de lapte, al meu de pe la 3 luni au început sa i cada.

| anonim_4396 explică (pentru Anna0111):

M-am uitat mai bine si mi se pare ca ii da unul nou in locu acela si nu e rupt.Dar de ce doar într-o parte și în cealaltă nu?

| Anna0111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dacă ii cade un dinte nu înseamnă neaparat ca ii va cadea și in partea cealalta in același loc, dinții nu cad simetric laughing n-ai de ce sa te îngrijorezi

| andreaa07 a răspuns:

Iti recomand sa duci catelul la un veterinar