| RobyTheWest a întrebat:

Am un catel Husky Metis, astazi a vomitat toata mancarea si apa cine stie ce ar putea avea? e bolnav, sau e doar de la caldura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| geo90geo90 a răspuns:

Du-l repede la veterinar, cel mai probabil are viermisori. Daca nu i-ai facut deparazitarea in ultimele 6 luni, e mai mult ca sigur. Ca sa stii: a avut si bunica un maidanez, i-am luat cateluluii Cestal pentru deparazitare, a uitat sa-i dea, a avut aceleasi simptome si a murit. E sigur bolnav. Stiu ca nu e indicat sa-i dai lapte. Da-i o vitamina C, si da-i sa bea ceai de tei indulcit cu miere (asta mi-a zis medicul veterinar Mateescu, din Targoviste, cand mi s-a mbolnavit catelusa. Limbricii i-au atacat pana si sistemul nervos, ii tremurau labutele din fata si a vomitat si ea. )Bea multa apa, asa-i? mai multa decat saptamana trecuta, nu? E un simptom si asta.

4 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu cred ca are nimic dar totusi ca sa fii sigur du-l la un medic veterinar.><
funda?

| IonutAxi a răspuns:

Ei da, tu daca vomiti intr-o zi inseamna ca esti bolnav? Iti e rau..asa poate sa ii fie si lui ..nu neaparat ca ii e rau. Succes

| dana90 a răspuns:

Trebuie dus la veterinar se poate si de la caldura rasa asta de caini este sensibila la caldura ei tolereaza mai bine frigul

| Alxandra4y0u a răspuns:

Nu se stie sigur daca e de la caldura. Poate a mancat ceva ce nu i-a priit...eu zic ca cel mai bine ar fi sa il duci la un medic veterinar sa iti spuna el cel mai bine ce are nu sa ne dam noi cu parerea.winkingFunda?big grin