| RalucaNiță a întrebat:

Am un frate de 12 ani care a fost diagnosticat cu otoscleroza. Din cate am inteles trebuie operat pentru ca este o boala care progreseaza lent si duce la surzenie. Intrebarea mea este daca cunoasteti un doctor specialist, si puteti sa imi oferiti mai multe detalii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Otoscleroza,este o boala cu transmisie genetica ce consta
in aparitiaunor modificari la nivelul urechii medii si interne.Sa afli mai multe cauta pe GOOGLE tastant cuvintele otoscleroza+tratamente+inseamna.