| anonim_4396 a întrebat:

Am un ganglion umflat sub maxilar si cred ca si in spatele capului (nu stiu sigur daca este ganglion sau lipom), cel de sub maxilar doare, dimineata cand ma trezesc ma doare gatul, am nasul infundat si nu am miros mai tot timpul, oare despre ce este vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu medicul de familie - astea sunt indicii potențial periculoase

| Frank51 a răspuns:

Am patit cam la fel cu gatul, dar cu nasul nu. La mine a trecut in 2 zile.

| Yurisa a răspuns:

Daca nu trece, du-te la doctor sa iti dea tratament. Asa am patit si eu cu o raceala atat de urata, in fiecare dimineata credeam ca mor, expectoram sange, tuseam, ma durea gatul si aveam gangionii aceia inflamati. Mi-a trecut doar cu antibiotic.