| Mistiss a întrebat:

Va rog, cititi. De vinerea trecuta am nasul infundat. Cand ma pun in pat, simt ca se agraveaza. Si, cand ma trezesc de dimineata am nasul si mai infundat, de abia mai pot respira. Si cred ca din aceasta cauza ma trezesc foarte devreme (miercurea sau martia asta m-am trezit la 6:40 ). am mai vazut intrebari de genul asta, unii au nasul infundat aproape de un an. Uneori cand respir, mai am si urechile infundate.

Cei care ii cunosc pe Tudi Popa sau pe Marzia, au avut senuzita. Nu sunt sigura daca am o alergie, senuzita, sau sunt racita dar nu prea par racita. Nu tusesc si nu ma doare gatul. La medic, o sa ma duc. cred. :< Daca stiti orice despre asta, va rog raspundeti O_O, deja urasc primavara asta.

PS: stiu ca am mai pus intrebarea, si 2 care mi-au raspuns au zis sa imi fac inhalatii. Mi-am facut, dar nu prea ajuta. Si cu picaturile, nu ma ajuta mult. Uneori nu mai am nasul infundat dar revine la loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Pai e posibil sa fie sinuzita. Sau sa ai alergie la ceva. Sau sa ai polipii prea mari sau o deviatie de sept. Sunt f multe variante. Cel mai bine un medic iti poate spune. Nu amana consultul.

Vezi sa nu fie aerul prea uscat in camera in care dormi. Si incearca sa mananci niste hrean sau ghimbir - alimentele astea au proprietatea de a elibera caile respiratorii, in caz ca exista vreo infectie.