| gabicoo a întrebat:

Am un neg crescut pe față aproape de pleoapa inferioara a ochiului. Ce recomandați să folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Eu am dat cu Verolit Forte pe o veruca sub ochi si a functionat.
Mai este un mic semn, dar s-a retras trasnaia.
Am dat o saptamana cu pauza o saptamana si am reluat cateva zile, apoi s-a retras.
Se face ca o cojita, ideal sa nu tragi de ea ca sangereaza si te doare.
Lasi, ca pleaca de la sine sau cand te stergi cu prosopul pe fata.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mergi la doctor, ala ti-l poate scoate, o sa scapi de el ppentru totdeauna.
Doar medicul poate sa spuna daca il poate scoate sau nu, desi nu vad de ce sa nu poata.
Cunosc persoane care aveau ditai negii exact unde spui tu si au mers la doctor au scos, aia e acum au fata curata.

| Hyperion7 a răspuns:

Puteți încerca cu ulei esențial de arbore de ceai, aplicați doar pe zona cu problema de 2 ori pe zi

| Lupică27 a răspuns:

Zeama de pasarica virgina, foarte scump fiind atat de greu de gasit astazi dar merita, functioneaza garantat.

| ioana748 a răspuns:

Verolit,insa sa nu atingi zona ochiului caci cam ustura.

| gabicoo explică (pentru ioana748):

Verolit sau Verolit Forte? Tu ce ai folosit?
Am luat de la farmacie Verolit (simplu ) dar nu am avut curaj să dau.

| ioana748 a răspuns (pentru gabicoo):

Eu am dat cu Verolit Forte pe o veruca sub ochi si a functionat.
Mai este un mic semn, dar s-a retras trasnaia.
Am dat o saptamana cu pauza o saptamana si am reluat cateva zile, apoi s-a retras.
Se face ca o cojita, ideal sa nu tragi de ea ca sangereaza si te doare.
Lasi, ca pleaca de la sine sau cand te stergi cu prosopul pe fata.

| Mindfulness a răspuns:

Mergi la dermatolog sa îl scoată nu îți va cere mult, semnul va fi aproape insesizabil și fără risc.

| Cipi1212 a răspuns:

Ulei de ricin.