| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o mica problema sa spun asa:
Incepand de azi dimineata,chiar si acum, mi se zbate pleoapa inferioara a ochiului stang.
Sa fie de la oboseala?
In orice caz, nu mi se intampla des, dar cand ma apuca, ma ingrijoreaza un pic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bebbe133 a răspuns:

Nu e nimic grav,e o mica lipsa de calciu.
Se mai zice ca atunci cand ti se bate ochiul sa il inchini si sa zici : Ochiule, daca e de bine continua sa te bati daca nu, opreste-te. Si daca se bate in continuare se zice ca urmeaza ceva bun, daca se opreste urmeaza ceva rau. Dar e superstitie, nu stiu cat e de adevarata big grin Oricum, sper ca te-am ajutat. Dai funda?:X

| anonim_4396 explică (pentru Bebbe133):

Buna!
Multumesc frumos, m-ai mai linistit un pic.
Iti multumesc de ajutor si iti doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut.
Te pup!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil, o carenta de Calciu si Magneziu.

| Felys a răspuns:

Ai o sensibilitate crescuta acolo, se intampla in general de la curent, se inflameaza putin pleoapa si acesta este un mecanism reflex de aparare

| simonarus a răspuns:

Se spune ca e semn rau