| anonim_4396 a întrebat:

Am un nod in gat, sub barbie, pe la mijloc, nu este prea mare, nu e marul lui Adam ( sunt fata... laughing ) Iese in evidenta un pic cand dau capul in sus. Ce trebuie sa fac? Sa ma duc la medic... sa nu merg la scoala. ( asta ar fi o minune ) help me! Fundita :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Si daca esti fata ce? asta nu inseamna ca nu ai "marul lui Adam " El este de fapt cartilaj tiroid al laringelui, este mai dezvoltat la barbati insa si fetele il au.

| RebelaEmo a răspuns (pentru Adrianetc):

Am verificat. Si mama il are dar la mine e mai accentuat un pic. De ce?

| Adrianetc a răspuns (pentru RebelaEmo):

Nu prea cred ca este mai accentuat, cred ca esti slaba si este mai proeminent, sau l-ai mostenit de la tatal tau mai dezvoltat,

| RebelaEmo a răspuns (pentru Adrianetc):

Eu stiu ca de cateva sapt. il am asa... nu din totdeauna. Sau poate am slabit eu, oricum multumesc pentru raspuns.

| Adrianetc a răspuns (pentru RebelaEmo):

Ma bucur ca te-am ajutat

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi medicul de familie el va ști ce să faci mai departe! Sănătate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Dacă te îngrijorează, vorbeşte cu părinţii sau cu un medic.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Mergi la un medic sa vezi ce spune.

| RebelaEmo a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Acum, stau acasa o saptamana intreaga pentru ca am rosu in gat... tare! big grin

| AlexMihai444 a răspuns:

Du-te la medic!

| Catanovici_Cosmin_Cristian_1990 a răspuns:

Buna,cred ca ar fi mai bine sa te duci la medic, sa vorbesti cu parinti