| Floriana78 a întrebat:

Am un păianjen în camera, si din cate observ a facut si pui. Îmi e frica sa ma apropii de el sa il omor, si nu stiu daca e veninos sau nu. Ce sa fac? Va rog, ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NRazvan a răspuns:

Ia-l cu aspiratorul, de la distanta, frumos, elegant, cu tot cu panza. Veninos nu cred sa fie, mai ales daca e din ala cu corp mic si picioare lungi.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

In Romania nu traiesc paianjeni veninosi!
Ia un spray de insecte si da pe el, sau cu pliciul de muste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o carte si dai ( el nu sare ).
Nu iti va fac nimic, probabil ca el este la fel de speriat de tine.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Eu îi luam și îi dădeam afară, nu e necesar să omori o insectă de genul, doar nu e țânțar sau muscă.

| sorinake a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Corect. La fel procedez si eu.
Andrada, daca iti este frica sa ii iei in mana sau cu o hartie, foloseste un borcan.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru sorinake):

Păi sincer nu pot să îl omor, gândește-te că au opt ochi prin care văd sfârșitul laughing

| anonyymuusss a răspuns:

Pune un adult sa-l scoată afara din camera.