| Jikakati a întrebat:

Buna TPU.Mi-am luat pe 16.08. 2014 un bichon havanez. Face 3 luni.Este foarte jucaus si afrctiv dar de cand am venit s-a urinat doar 1 data iar treaba mare delic.Iar de mancat mananca doar salam.La inceput am incercat cu royal canin junior dar nu vrea sa manance. AJUTOR.
DAU FUNDAAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| issamihaela a răspuns:

Buna! Nu ii mai da salam si incearca sa-i dai hrana pentru puppy de la hills sau chiar si royal. Am si eu havanez are 4 ani si am avut probleme mari cu hranitul. Era foarte mofturos. Havanezii sunt foarte sensibili cand sunt pui. Si carnea de pui este o varianta pentru o perioada scurta de timp', cel putin pana se invata sa manance. Ai mare grija sa nu ii mai dai salam pentru ca mai mare se imbolnaveste de boli de piele... apropos... fa-i toate vaccinele. Succes! Sa-ti traiasca!

2 răspunsuri:
| Kirito21 a răspuns:

Nu ii mai da salam pune-i mancare pentru juniori si cand i se face fomica mananca el.

| Jikakati explică:

Imi puteti recomanda niste mancare de juniori in afara de royal canin care nu ii place?