| maduts a întrebat:

Am un pitbul de 4 luni care de 2 zile nu mai vrea sa manance. am fost cu el la un doctor si i`a facut 2 injectii, dar tot nu vrea sa manance. ce pot sa fac? funda
Urgent pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| slowmotion90 a răspuns:

Nici catelul meu nu prea mananca vara si mi s a spus ca este si din cauza caldurii dar acum depinde de fiecare...saracutul de el sad sper sa nu fie vreo problema si sa fie ca mine, incearca sa te mai duci si la alti veterinari cu el

| Dăă a răspuns:

Mama mea este veterinar nu stiu daca te pot ajuta prea mult ia mi-a zis ca ori nu ii place mancarea a zis sa o schimbi dar nu prea des pentru ca o sa ii provoci bolii din cauz schimbari manacri daca nu ii place nicio mancare trebuie sa eu bagi in gurita dar sa nu o dea afara si bag-o pe gurita cu grija ca a nu se inece cu ea

| Loveisin a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic injectile care lea facut doctorul dureza vreo 2-3 zile pana isi fac efectul tu dai sa manance chiar daca nu vreau tu ii pui mancarea in fata...primesc funda+_?+_?

| roxxutzzz a răspuns:

Am avut si eu 2 cateii nu vreau sa te sperii dar s-au imbolnavit de boala numit " javra"(asa se zice la mine la tara) nu mancau mancare decat beau putina apa. au murit amandoi pentru ca nu am stiut ce sa le fac le bagam ou pe gat sa le vina pofta de mancare dar il scuipau chiar ii fortam sa manace dar tot nu mancau. O prietena mi-a zis ca trebuia sa il ard pe nas(acolo intre ochi) pentru ca sa isi revina ea asa a facut cu catelul ei si acum e bine mersihappy

sper ca te-am ajutat si sa-si revina catelul tau:*