| Ary93 a întrebat:

Am un tremur in corp si niste palpitatii; nici noaptea nu pot dormi sad..stiti vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bea înainte de culcare ceai de sunătoare sau de tei (eu prefer de sunătoare), au efecte sedative.

| Victoria18 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cardiace.

| CristianaMaria a răspuns:

Una din celel mai frecvente cauze ale palpitatiilor poate fi tiroida (hipertiroidism) care poate fi asociat cu tremur,agitatie,transpiratii, intolreanta la caldura, roseata.
Ceaiul de sanziene e super bun doaar daca ai probleme cu tiroida. Daca nu, investigheaza te mai amanuntit, mergi al un cardiolog happy
Numai bine

| Mihai_Teo_1994_XLqN a răspuns:

Ai nevoie de analize sanguine, pentru a exclude eventuale probleme cu tiroida. Dacă analizele ies în regulă, atunci probabil eşti anxios/anxioasă. Tahicardie pe stres. Mergi totuşi la un cardiolog, după ce faci analizele la sànge.

| bigben a răspuns:

Astfel de raspunsuri nu se gasesc pe internet pentru ca aceleasi simptome pot fi cauzate de probleme diferite!
Consulta un medic!