| ingerash_1766 a întrebat:

Nu pot dormi noaptea, ce sa fac, nu poate fii de la stres? eu cred ca de aceea sunt treaza, un remediu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Cred ca ai cerut si sfatul unui medic, iar acest sfat este mult mai indicat de urmat, decat sfaturile noastre.
Ce se poate preciza(totusi) este faptul ca "somnul" este cel mai bun medicament pentru sanatatea organismului si astfel, si cu ajutorul vointei tale ar trebui sa-ti impui sa dormi, odihna obtinuta astfel fiind vitala pentru buna dezvoltare si functionare a organismului, atat pentru prezent, cat si pentru viitor...
Iti urez sanatate si... un somn odihnitor, linistitor, cu vise frumoase...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

laughing)
eu cred ca din cauza lui miley nu poti dormilaughing
@enigma am eu id ei da` nu ti-l dau no talking rolling on the floor

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ne-a vrajit miley asta pe totilaughing

| ladybird a răspuns:

Se poate foarte bine sa fie de la stres. Incearca niste ceaiuri pe care le gasesti in aproape orice magazin sau in farmacie. Daca nu ar fi bine sa mergi la medic pentru ca organismul are nevoie de odihna si ar putea aparea alte complicatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau id-ul lui Miley!
va roooooog! crying crying
cine mi-l da si mie? please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@cora-pleaseeeee! il vreau.sunt nebun dupa ea[sau dupa atatea intrebari despre ea, ca nu mai stiu.] rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de nu stiu cate saptamani ma culc numai dupa 4 dimineata ca nu ma ia somnul si stau si vb cu iubitu laughing
La mine e si ca sunt un pic suparata...stresata...si multe altele... poti sa asculti muzica l mp4 si ai sa vezi k te va lua somnul... daca il uiti deschis nu e nicio problema oh go on il incarci a doua zihappy...

pupic:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un ceai de tei, o cană cu lapte dulce cald sau un ceai: somn odihnitor, te poate ajuta.
Dacă tot nu se remediază această stare de nesomn (insomnie) trebuie să te adresezi medicului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am probleme cu somnul, mai ales vara. nu prea pot sa dorm. am inceput insa sa folosesc un purificator de aer salin si incetul cu incetul cu incetul ma pot odihni mai bine.
vi-l recomand si voua, pentru ca o data ce il veti folosi, va veti simti mai relaxati.
eu l-am comandat online de la un magazin de tehnica medicala si mi-a fost adus acasa prin curier rapid. aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/......oducts.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este stres sunt multi factori care duc la insomnii, parazitoze, ulcer, gastrita colita, infectii de toate felurile, si altele, o cana de ceai seara una la pranz.