| Georgianadouapuncteics a întrebat:

As avea si eu o intrebare. In legatura cu tratamentul acela pentru cosuri ..care trec in 3 zile.Stie careva despre ce e vorba in acel tratament?

Răspuns Câştigător
| Stanga_Madalina_1995 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un medic dermatoolog.Nu mai cheltui banii pe toate prostiile! nu te vor ajuta! Eu am avut probleme cu tenul timp de 3 ani si nu imi treceau cu nimic, am mers la dermato, mi-a dat un tratament cu roaccutane si in 3 luni am scapat definitiv de cosuri...acum mai am doar cateva semne si maxim 2-3 cosuri la menstruatie.Mult succes in lupta cu cosurile!

3 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Din cate stiu nu este nici un tratament care sa faca sa dispara cosurile in 3 zile.Dar iti pot fa niste sfaturi.
Am avut o perioada cand am avut si eu cosuri pe cosuri si am folosite sapun cu sulf este vreo 6-7 lei il gasesti in orice farmacie (curata foarte bine tenul) si am mai folosit o masca din tarate de orz(taratele le gasesti in orice supermarket) cu un pic de lamaie si drojdie praf le amesteci apoi le pui pe zonele cu cosuri si ti masca vreo 15-30 min.Mie in vreo 7 zile in proportie de 90%. Succes.

| Georgianadouapuncteics explică (pentru Drack550):

Iti multumesc pentru sfat.Problema e ca la cate tratamente am folosit si naturiste, si din farmacii..m.am cam saturat de ele.Depinde si de ten..eu de exemplu am tenul gras si in ultima vreme imi mai apar cateva cosuri pe frunte..in general fruntea este partea principala afectata in cazul meu.Am folosit sapunul cu sulf vara trecuta..insa fara rezultate.Imi usca foarte tare tenul.

| Cioba_Monyca_1994 a răspuns:

Buna! Nu stiu,insa eu am un tratament crema de la bioderma,pentru cosuri, acnee, puncte negre.A fost putin scump, intr-adevar(49, 99lei), dar merge! In cateva zile nu mai am cosuri. Daca il aplici in fiecare seara dupa un tonic. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Stanga_Madalina_1995 a răspuns (pentru Cioba_Monyca_1994):

Iti recomand sa mergi la un medic dermatoolog.Nu mai cheltui banii pe toate prostiile! nu te vor ajuta! Eu am avut probleme cu tenul timp de 3 ani si nu imi treceau cu nimic, am mers la dermato, mi-a dat un tratament cu roaccutane si in 3 luni am scapat definitiv de cosuri...acum mai am doar cateva semne si maxim 2-3 cosuri la menstruatie.Mult succes in lupta cu cosurile!