| AvalohAlyn a întrebat:

Am voie sa beau cafea,ceai verde, ceai negru daca am depresie si anxietate si fac tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu, normal ca nu. Te agita si iti cresc tensiunea.

| peperonies a răspuns:

Ce tratament faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici cafeaua nici ceaiul verde nu sunt recomandate cand iei tratament.

| sweetangels a răspuns:

Uita-te pe prospectul medicamentelor pe care le iei, la sectiunea "interactiuni".

Răspuns utilizator avertizat
| tril a răspuns:

Nuuuu, toate astea te agita. Sunt in contradictie cu calmantele.

| farfuriaverdex a răspuns:

Din cate stiu nu ai voie, antidepresivele au rolul de a te relaxa/calma iar ceaiul verde/negru si cafea iti dau stare de agitatie si energie.

| bubu12234 a răspuns:

Din cate stiu, da, dar poti sa intrebi un medic ca sa stii sigur, si pana intrebi, incearca sa bei lapte cu cafea, nu cafea cu lapte. e mai sanatos!

| b4stefa a răspuns:

Sunt super curioasa : ce tratament iei?
da, ai voie!
poti sa fii cine vrei tu sa fii!
esti un om minunat, ai multe calitati, esti unic/a esti de neinlocuit
fii cea mai buna varianta a ta!
niciodata nu e prea tarziu sa schimbi lucrurile, arunca pastilele alea, si incepe o noua viata, Dumnezeu este langa tine el te poate ajuta sa treci peste toate.Doar sa-L chemi.Ai putin timp pe pamantu asta!
ARISE AND LIVE!
all the best!