| oOoLadyMoOo a întrebat:

Ce efecte are mai exact ceaiul verde? Ce recomandati ceai verde sau ceai negru? happy Care e diferenta? Afecteaza cu ceva organismul daca beau prea mult ceai verde?happy

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Sincer nu recomand nici unul de cand am aflat ca ar contine aluminiu care este periculos pentru organism. Vroiam sa-mi cumpar ceai verde si m-am gandit inainte sa caut pe net despre el si asa am aflat.In cantitati mici si daca bei rar probabil ca nu face rau, dar daca bei in fiecare zi se poate in timp sa-ti faca rau.Sunt considerate ceaiuri foarte bune. Poti citi pe net mai multe, spre exemplu pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai-verde Am citit ca in special cei care au probleme cu rinichii nu ar trebui sa bea ceai verde.

| YukiChan a răspuns:

Ceaiul verde este un extaordinar antioxidant, intr-adevar poate sa te si agite daca il bei inainte de culcare. Ceaiul negru nu este atat de agitant dar, dupa parerea mea nici la fe; de bun. Iti recomand, daca vrei sa bei ceai verde sa cumperi pliculete si sa nu cumperi Ice Tea pentru ca e mult mai sanatos asa, si mai ales sa nu-l bei dupa ora 7 daca vrei sa ai un somn linistit big grin