| qieiqpalz a întrebat:

Am voie sa fac spate daca am problema la spate (scolioza dubla)? Nu cu greutati mari! Azi am fost la sala am facut picioare si piept ( mă ajuta un prieten care are vreo 15 ani vechime de sala )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu e tocmai indicat. Doar un medicpoate sa se pronunte cel mai bine, si ideal e sa fie un kinetoterapeut.

| Demidol a răspuns:

In cazul tau, medicul si instructorul de la sala (nu prietenul) iti pot face recomandari. Sa nu agravezi situatia, exact cu exercitii pe care le crezi simple sau inofensive.

| AndyGameru a răspuns:

Poti intreba un doctor mai repede decat un strain.
Pentru binele tau deoarece multi isi dau cu parerea.