| alice_8629 a întrebat:

Am voie sa mananc rosie daca am gastrita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| microsedd a răspuns:

Nu nu ai voie sa mananci rosie daca ai gastrita fiindca iti creste si mai tare aciditatea gastrica lucruu care nu este de dorit atuncii cand ai gastrita (in gastrita deja ai aciditatea gastrica crescuta) la fel nu ai voie nici castraveti prospeti ci numai dupa ce i-ai pus in salata si i-ai lasat sa se inmoaie vreo cateva ore, stiu ca suna gretos sau scarbos dar asa este mai bine sa faci atunci cand ai gastrita oricum din cate stui eu regimul in gastrita trebuie tinut maxim 2 saptamani