| Szica a întrebat:

Am vrut sa cumpar de la farmacie ArtroStop Rapid plus. Tanara de acolo (care nici nu cred ca era farmacista, ci asistent farmacist sau simpla vanzatoare) mi-a dat din greseala ArtroStop Comfort. Nu am observat diferenta (erau doua cutii intr-un pachet de carton) decat acasa si nu mai am bonul fiscal. Mie medicul mi-a recomandat ArtroStop Rapid plus pentru dureri articulare. Este o mare diferenta intre cele doua? Tinand cont cat este de scump, pot folosi ArtroStop Comfort deocamdata, pans de termina, adica doua luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://medicamente.romedic.ro/artrostop-rapid-plus-x-60-capsule
http://www.armonianaturii.ro/......lii_produs
Citeste si vei vedea ca sunt diferente.
Dar nu ti-a dat bon? ai putea c ere sfatul medicului care ti-a prescris acest tratament, ai putea sa te adresezi farmacistei care ti-a vandut produsul si sa o rogi sa le schimbe daca nu ai umblat la ele.
O zi frumoasa sa ai:)

| Szica explică (pentru caramela):

Multumesc. Am vazut ca sunt diferente, dar ma interesa daca au efecte foarte diferite, sau pot merge deocamdata cu astea, care par mai slabe, urmand sa cumpar produsul corect dupa ce le termin. Din pacate am intrat la farmacie (Sensiblu-ul de la Kaufland Gh. Lazar) si de acolo in magazin. Ca sa nu ocup mult loc, am bagat cutiile in geanta si pachetul, imreuna cu bonul, le-am lasat la cosul de gunoi. De obicei nu fac asa, am bonurile pe cate o luna.

| doctorandus a răspuns:

Esti sigura ca e medic si ca e in deplinatatea facultatilor mentale?

| AlliumUstum a răspuns (pentru doctorandus):

De ce spui asa? Eu am luat, la sfatul unei prietene farmaciste, din martie, doua luni, Artrostop Rapid plus si mi-au trecut durerile articulare. Am intrerupt si acum trebuie sa reiau, dar este un medicament bun.

| doctorandus a răspuns (pentru AlliumUstum):

Pentru ca e tratament alternativ (cu efectivitate nedovedita). Vezi http://en.wikipedia.org/wiki/Glucosamine#Medical_uses